ÇEVREYE VE İNSANA

DUYARLI BİR SARDUNYA

Sardunya, hizmet verdiği her alanda, ekolojik yaklaşımlarla çevreye duyarlı adımlar atmaya büyük önem veriyor. Doğal kaynakları en uygun ve zararsız şekillerde kullanıp, gelecek nesillere de bırakmaya özen gösteren Sardunya, çevre kirliliğini önlemek için çaba gösteriyor, insana, hayvanlara, doğaya, doğal kaynaklara olan sorumluluğunu gerek uyguladığı yönetim sistemleriyle, gerekse yapmış olduğu sosyal sorumluluk çalışmalarıyla pekiştirip asla unutmuyor.

Bütün bunları gerçekleştirirken de, tüm faaliyetlerinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile çalışıyor.

PROJELERİMİZ

Herşey Doğa İçin…

TEMA Vakfı’nın yürüttüğü ağaç dikme çalışmalarına verdiğimiz destekle dünyamız için iyi şeyler  yapmaya çalışıyoruz. Bu proje kapsamında aramıza katılan her yeni müşterimiz için, evlenen Sardunya çalışanlarımız için, aramıza yeni katılan minik Sardunyalılarımız için fidan dikiyor , ya da fidan bağışında bulunuyoruz.

Bu Çocuklar Bizim

Muş’ta  yardıma ihtiyacı olan minik arkadaşlarımızın okul hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak adına onlara yardım eli uzattık.  Sardunya bünyesinde topladığımız kırtasiye ürünlerini kendilerine ulaştırarak; maddi, manevi yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştık. Çünkü onlar bizim geleceğimiz.

Tane Tane Kapak Topluyor, Adım Adım Engelleri Aşıyoruz

Bu slogan ve kampanyayı yürüten belediye ile yola çıkarak; 4 yılda Mavi Kapak Toplama Projesiyle 120’ye yakın kişiye tekerli sandalye temin ederek mutluluklarına ortak olduk. Bu yolda  bizlere destek olan müşteri gruplarımızı da unutmamak gerekir. Ortaklaşa kapaklar toplayıp; hiç tanımadığımız insanlara umut olduk ve doğaya verilen zararı bir nebze azalttık. Bu projede  bizimle birlikte çalışan herkese teşekkür ederiz.

Onlar da Yaşamın Parçası

Sokaklarda ve barınaklarda birçok hayvan zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Beykoz Hayvan Barınağı ile ortak bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Proje kapsamında Sardunya mutfaklarında servis sonrası kalan gıda artıklarını uygun prosedürler çerçevesinde barınağa teslim edilmesini sağlıyor ve birçok hayvan dostumuzun beslenmesine yardımcı oluyoruz.

Ekmek Berekettir

Dünyada aç uyuyan ve açlık sebebiyle hayatını kaybeden yüz milyonlarca insan varken, ekmeğin dikkatsizce israf edilmesi üzüntü verici. Bu sorumlulukla  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın  israfın önüne geçmek için başlattığı proje kapsamında  Sardunya, TMO ve Türkiye Aşçılar Federasyonunun katkılarıyla ‘Bayat Ekmekli Yemek Tarifleri’ kitapçığı basıldı.

Cumhuriyet Korosu’ndan Anlamlı Konserler

Şarkılarının tümü Türk Sanat Müziği’nden oluşan ve Sardunyalıların da içinde bulunduğu Cumhuriyet Korusu, verdiği konserlerden elde ettiği gelirle otistik çocuklarımıza, yaşlılara ve engelli vatandaşlarımıza destek oldu ve olmaya devam ediyor.

Büyüklerimizi Unutmuyoruz.

Yaşlılarımıza ihtiyaç duydukları desteği vermek, yaşama sevinçlerini kaybetmeden toplumla iç içe bir hayat sürmelerini sağlamak, bizler için değerli olduklarını hissettirmek bizlerin sorumluğu diye düşünüyoruz. Bu sebeple KASEV Huzurevi’ ndeki 140 yaşlımıza ve 60 KASEV çalışanına kaliteli, hijyenik ve bilimsel nitelikte düzenlenen menülerle sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği hizmeti sunduk.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İle Yürüttüğümüz Eğitimlerimiz Devam Ediyor

2010 yılından beri Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından  Mavi Bayrak Projesi kapsamında düzenlenen organizasyonlarda gönüllü eğitimci olarak yer almaktayız. Bu proje ile firmalara Genel Hijyen- Kalite ve belediye çalışanlarına Denetçi eğitimleri vermeye devam ediyoruz.

Sardunya ailesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan son derece gurur ve mutluluk duyuyoruz.

ODTÜMİST Burs İçin Koşuyor 

Eğitim için yaratılan her kaynağın getirisi, yapılacak her türlü yatırımdan daha yüksektir. Bu inançla, yıllardır üyelerinin katkılarıyla faaliyetlerini devam ettirmekte olan İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği,  oluşturdukları burs fonu ile desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim masraflarına katkıda bulunuyor. Burs fonuna ek gelir yaratmak için 2013 yılından beri gönüllü koşucular ile İstanbul Maratonuna katılıyorlar. Biz de Sardunya olarak  bu koşucularımıza 2014 İstanbul Maratonu’nda destek olduk,  elimizden geldiğince eğitime katkı sağlamaya çalıştık.

Bir Sosyal Sorumluluk Olarak Hijyen Eğitimleri

İstanbul Kağıthane Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nden gelen talep üzerine; 4 Ağustos 2016 tarihinde, farklı gıda firmaları bünyesinde çalışan personele Sardunya Grubu olarak Hijyen Eğitim organizasyonu gerçekleştirildi.

Hijyen ilkelerine uyulmaması sebebiyle; halk sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özellikleri, bulaşma yolları, hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceği ve halk sağlığının nasıl tehdit edeceği, hastalık belirtileri ve korunma yolları başlıklarında eğitimler verildi.

Son yorumlar
    Latest Posts
    About Us

    Beverly Fox

    Cras et arcu sagittis, faucibus est sed, ullamcorper tellus. Vestibulum blandit mi nec.

    Ads